• SPRÁVAME SA EKOLOGICKY?

• Ochrana prírody a krajiny patrí medzi dôležité témy ľudstva a týka sa budúcnosti náš všetkých. K danej téme sa vyjadrovali žiaci druhého stupňa aj na hodinách výtvarnej výchovy. Prostredníctvom kolektívnych výtvarných prác prezentovali žiaci svoj názor na stav životného prostredia. Najlepšie práce sme poslali do súťaže na tému EKOPOSTER, ktorej vyhlasovateľom bolo Ministerstvo školstva SR a organizátorom mesto Trstená. Vyhlásenie výsledkov bude  31.12.2019.

• Jesenné čítanie pri čaji

• V posledný októbrový utorok sa naša školská knižnica premenila na čajovňu. Na stoloch boli prestreté obrusy, v košíkoch čakalo čajové pečivo a od rána sa celou školou niesla vôňa bylinkového a ovocného čaju. Keďže k jesennej pohode patrí aj dobrá kniha a pútavý príbeh, rozhodli sme sa Deň školských knižníc spojiť s príjemným posedením pri čaji.

Cieľom nášho čítania bolo predstaviť žiakom najznámejších hrdinov detskej literatúry. Prváci a druháci sa v príbehu o Ferdovi Mravcovi preniesli na lúku plnú chrobáčikov. Tretiakov pobavila Pippi Dlhá Pančucha a jej netradičná oslava narodenín. Osmijankovu dračiu rozprávku o drakovi Párumpárovi a dračici Bibinelle si vypočuli žiaci štvrtého a piateho ročníka. Po čítaní príbehov boli pre deti pripravené zábavné úlohy a na záver si každý vlastnoručne vyrobil a vymaľoval vlastný čajník z papiera.

Čítanie z detskej literatúry  pripravila pre žiakov školská knihovníčka D. Ševčíková, čaje a bylinky predstavila pani učiteľka Z. Havranová, pečivo a koláče napiekli žiaci na krúžku pod vedením pani učiteľky Kučerkovej a voňavý čajík pre všetkých uvarili pani upratovačky E. Baňáková a E. Körmendyová.

D. Ševčíková

• TESTOVANIE 5

• V stredu 20. novembra 2019 sa uskutoční Testovanie žiakov 5. točníka. Žiaci 6.-9. ročníka budú mať v tento deň riaditeľské voľno.

• Majstrovstvá okresu v šachu ZŠ

• Naši reprezentanti v šachu odohrali dňa 29.10.2019 okresný turnaj na ZŠ Škultétyho v Topoľčanoch. Spomedzi silnej konkurencie sa najlepšie umiestnil žiak S. Deanko, ktorý sa umiestnil v prvej desiatke. Za vzornú reprezentáciu ďakujeme chlapci!

• Deň jablka

• Deň jablka sme si tento školský rok pripomenuli výtvarným tvorením. Výsledkom boli jabká vytvorené rôznymi výtvarnými technikami. Najvydarenejšie boli odmenené.

• Keď šumia stromy...

• 20. októbra oslavujeme Medzinárodný deň stromov. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa druháci, tretiaci a štvrtáci zúčastnili tvorivých dielní v Tribečskom múzeu v Topoľčanoch. Vypočuli si zaujímavú prednášku o stromoch a zhotovili pekné výtvory z prírodných materiálov.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka ZŠ s MŠ v Nitrianskej Blatnici v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov poskytuje žiakom 1.-9. ročníka ZŠ z technických dôvodov dňa        11. októbra 2019 riaditeľské voľno.

• ZBER PAPIERA

• Od 7. októbra 2019 (pondelok) do 10. októbra 2019 (štvrtok) sa v našej škole uskutoční zber papiera. Zbierať sa bude iba papier (NIE KARTÓN), ktorý treba zviazať do balíkov. Papier nemôže byť zbalený v kartónových škatuliach a mal by byť zviazaný špagátom (viď. obrázok).  Papier bude preberať iba pán školník od 7.00 do 11.30 hod.

• DEŇ MLIEKA

• V pondelok 30. septembra si žiaci 1. stupňa našej ZŠ pripomenuli Svetový deň mlieka v školách. Pri plnení rôznych aktivít v triedach (súťaže, hry, kreslenie, pozeranie DVD....) sa deti dozvedeli, prečo je mlieko v ich výžive také dôležité.

• Plenárna schôdza rodičov

• Vážení rodičia, pozývame Vás na plenárnu schôdzu rodičov, ktorá sa uskutoční dňa 25. 9. 2019 o 16.00 h v budove ZŠ. Po plenárnej schôdzi sa uskutočnia triedne schôdze rodičov. Vaša účasť je nutná!

• Slávnostné otvorenie šk. roka 2019/2020

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Nitrianska Blatnica oznamuje, že slávnostné otvorenie školského roka 2019/20 sa uskutoční 2. septembra 2019 o 9,00 hod. v areáli ZŠ. Pred otvorením  školského roka sa uskutoční žiacka svätá omša  o 8,00 hod v Rímskokatolíckom kostole v Nitrianskej Blatnici.                                            Prevádzka materskej školy bude zahájená 2.septembra 2019.                                                                Vedúca jedální v MŠ a ZŠ upozorňuje rodičov, že stravu dostanú 3. septembra deti a žiaci, ktorí budú mať stravné uhradené do 2. septembra 2019.

• Informácie o vyučovaní cudzích jazykov

• Vážení rodičia,                                                                                                                                                          v budúcom školskom roku sa bude v našej škole ako prvý - hlavný cudzí jazyk učiť od prvého ročníka anglický jazyk ako doteraz. Druhý cudzí jazyk sa bude učiť od 7. ročníka, a to nemecký jazyk. Anglický jazyk sme zvolili ako hlavný cudzí jazyk z dvoch dôvodov:                                                        1. Angličtina sa celosvetovo využíva na dorozumievanie                                                                          2.Okrem toho sme do nákupu učebníc anglického jazyka investovali nemalé finančné prostriedky a aj v personálnej oblasti máme k dispozícii  učiteľov anglického jazyka pre 1. a 2. stupeň a učiteľa nemeckého jazyka pre 2. stupeň                                                                                                                                                  Z uvedených dôvodov bude vyučovanie cudzích jazykov pokračovať v takom režime ako doteraz.            Ďakujem Vám za pochopenie.    Mgr. Daniela Páleníková