• Oznámenie o prerušení vyučovania  z dôvodu nárastu respiračných chorôb žiakov
          • Oznámenie o prerušení vyučovania z dôvodu nárastu respiračných chorôb žiakov

• Na základe nariadenia  Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Topoľčanoch  riaditeľka ZŠ s MŠ Nitrianska Blatnica prerušila výchovno-vzdelávací  proces v ZŠ a vyhlásila pre žiakov chrípkové prázdniny v čase od štvrtku 12. 03. 2020 do odvolania. Žiaci a zákonní zástupcovia budú informovaní prostredníctvom webovej stránky školy a obecného rozhlasu.

• Usmernenie ku koronavírusu

• V súvislosti so šírením uvedeného vírusu vydáva Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky usmernenie pre školy a školské zariadenia:

V prípade, že žiaci, alebo zamestnanci rezortu školstva, boli a vrátili sa v najbližšom období z oblastí, kde sa potvrdil výskyt koronavírusu, musia takéto osoby v najbližších 14 dňoch od návratu kontrolovat' svoj zdravotný stav. V prípade, že sa u ktorejkol'vek osoby, ktorá sa nachádzala v oblastiach, kde sa vírus vyskytol, objavia symptómy za obdobie 14 dní, a to najmä zvýšená teplota, kašel', bolesti v hrdle, musí:

• Ostat' doma, nechodit' priamo k lekárovi, kontaktovat' lekára telefonicky, popísat' mu symptómy a riadit' sa jeho príkazmi.V prípade, že lekár na základe popísaných symptómov rozhodne, že daná osoba musí byt' hospitalizovaná, pošle lekár pre danú osobu špeciálnu sanitku. Každopádne nesmie takáto osoba chodit' sama na pohotovosť, alebo na infekčné oddelenie. V prípade, že symptómy nebudú ťažké, môže obvodný lekár rozhodnúť, že osoba ostane v domácej karanténe.
            • Pravidelne si umývat' ruky mydlom a vodou po dobu najmenej 20 sekúnd, alebo použit' dezinfekčný prostriedok na báze alkoholu. Nedotýkat' sa očí, nosa a úst neumytými rukami, pri kašl'aní zakryt' ústa a nos jednorazovou vreckovkou a následne ju zahodit' do koša.
        • TESTOVANIE 9

• Dňa 1.4.2020 sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ (T9-2020). Základné informácie k T9-2020 a špecifikácie testov zo SJL a MAT sú k nahliadnutiu  v časti O škole – Profil školy.

• JARNÉ PRÁZDNINY

• Jarné prázdniny sa začínajú v pondelok 17. februára a končia sa v piatok 21. februára 2020. V škole sa stretneme v pondelok 24. februára 2020.

• Vesmír očami detí

• Kam až doletí? - to je názov výtvarnej práce druháka Matúša Gregora. Získal za ňu čestné uznanie v súťaži Vesmír očami detí. Prevzal si ho na slávnostnom vyhodnotení v Tríbečskom osvetovom stredisku v Topoľčanoch. Blahoželáme!

• KARNEVAL

• Rada rodičov pri ZŠ s MŠ Nitrianska Blatnica Vás pozýva na 55. DETSKÝ KARNEVAL A RODIČOVSKÚ ZÁBAVU dňa 15. februára 2020 v kultúrnom dome. Začiatok karnevalu:  14.00  hod., vstupné na karneval: 1 € Rodičovská zábava: začiatok: 20,00hod., slávnostné otvorenie: 21,00hod, do tanca hrá MAXIM, hosť večera NOVÁ STOPA, vstupné: 5€. Čaká na Vás bohatá tombola a guláš.

• OZNAM PRE RODIČOV

• Milí rodičia, dňa 24.1.2020 Vám boli hromadne rozposlané prístupové heslá na e-mailové adresy, ktoré ste poskytli triednym učiteľom. Tieto prístupové heslá použite vo vašich mobilných zariadeniach v aplikácii„edupage“ resp. na webovom sídle našej školy  www.zsnblatnica.edupage.org. Postup pri prihlásení sa do konta, ako rodič:  Prihlasovacie meno: „váš nahlásený e-mail“ Heslo: „nami rozposlané heslo“   Ak ste prihlásený ako rodič (nie ako váš syn/dcéra) môžete jednoducho a pohodlne kontrolovať známky vašich detí (tieto známky môžete potvrdiť, že ste ich videli), zadávať ospravedlnenky (v súlade so školským poriadkom), sledovať domáce úlohy (ktoré zadávajú učitelia na danom vyučovacom predmete) a mnoho ďalších, užitočných informácii.

• Šaliansky Maťko-okresné kolo

• Uskutočnilo sa 21. januára v Topoľčanoch. Našu školu reprezentovali víťazky jednotlivých kategórii - Petra Bazalová, Natália Heráková a Karolína Paškrtová, ktorá v 3. kategórii (6.-7.ročník) získala 2. miesto. Blahoželáme!

• ŠALIANSKY MAŤKO

• Šaliansky Maťko J. C. Hronského je súťaž v prednese slovenskej povesti. Školské kolo tejto súťaže sa uskutočnilo v našej škole v mesiaci január. Výsledky sú nasledovné:

1. kategória – žiaci 2.-3. ročníka ZŠ

1. miesto – Petra Bazalová

2. miesto – Alexandra Odehnalová a Nela Machová

3. miesto – Sofia Bohušová a Miška Medeková

2. kategória – žiaci 4.-5.ročníka ZŠ

1. miesto – Natália Heráková

2. miesto – neudelené

3. miesto – Nikolas Bohuš

3. kategória – žiaci 6.-7. ročníka ZŠ

1. miesto – Karolína Paškrtová

2.a 3. miesto - neudelené

Do okresného kola postúpili víťazi jednotlivých kategórii.

• VIANOČNÉ  PRÁZDNINY
          • VIANOČNÉ PRÁZDNINY

• Vianočné prázdniny sa začínajú 23. decembra 2019, končia sa 7. januára 2020. V škole sa stretneme v stredu 8. januára 2020.

• Turnaj vo vybíjanej mladších žiakov

• Naši  „malkáči “,  chlapci a dievčatá z 3. a 4. ročníka odohrali 19.11.  náročný turnaj vo vybíjanej. Deti sa od októbra snažili pripravovať a hoci sa na turnaji stretli so skúsenými „borcami“, nezľakli sa a každý jeden zápas odohrali v plnom nasadení. Ich bojové srdiečka skončili na 4.mieste, ale odhodlanie, nasadenie a radosť z hry bolo najväčšie víťazstvo, a za to im patrí vďaka!