• Školský výlet žiakov 2. stupňa

• Dňa 19. júna 2019 sa žiaci 5., 6. a 7. ročníka vybrali na koncoročný výlet spoznávať naše mestá, kultúrne pamiatky a prírodné krásy. Prvá zastávka bola Zubria zvernica Topoľčianky, kde sa žiaci dozvedeli zaujímavosti zo života týchto mohutných zvierat.  Topoľčiansky zámok  - ďalšia zastávka výletu. Tu si žiaci rozšírili vedomosti z dejepisu, videli zvláštne hodnotné predmety z celého sveta, ktoré sú súčasťou expozície zámku. Na záver návštevy zámku navštívili pracovňu prezidenta 1. Československej republiky – T. G. Masaryka. Potom sa presunuli do starobylej Nitry, po ktorej nás povozila miestna atrakcia – turistický vláčik. Žiaci navštívili Nitriansky hrad a Diecézne múzeum. Z výletu si odniesli krásne zážitky a spomienky.

• Alica v krajine zázrakov

• Príbeh o Alici, ktorá sa ocitne v krajine zázrakov, pozná snáď každý. Škôlkári a školáci z tanečného krúžku pod vedením Kristínky Jančovičovej nacvičili na motívy tohto príbehu muzikál. A BOLI PERFEKTNÍ!

• Škola v prírode

• Od 3. do 7. júna boli všetci štvrtáci, dvaja druháci a dvaja tretiaci v škole v prírode v penzióne Horec v obci Králiky. O tom, že im tam bolo spolu fajn, svedčia nasledujúce fotografie.

• Ocenenie pre pani učiteľku

• Pri príležitosti „Dňa učiteľov 2019“ bola ocenená naša pani učiteľka Mgr. Mária Černeková. Z rúk vedúceho odboru školstva prevzala čestné uznanie za celoživotnú prácu pri výchove a vzdelávaní detí a mládeže. Počas 38 rokov praxe dosahovala výborné výsledky so svojimi žiakmi. Pod jej vedením získali žiaci celoslovenské i medzinárodné úspechy v umeleckej činnosti. Srdečne blahoželáme!

• Mgr. Daša Hauptvogelová spoluautorka učebnice geografie

• V priestoroch galérie Mestského úradu v Topoľčanoch sa 30. mája 2019 konal krst regionálnej učebnice geografie pre základné školy „Kraj okolo Duchonky - môj malý svet“. Spoluautorkou je aj naša pani učiteľka geografie a dejepisu  -  Mgr. Daša Hauptvogelová. Sme na vás pyšní, pani učiteľka. Blahoželáme!

• ALICA V KRAJINE ZÁZRAKOV

• Žiaci a deti ZŠ s MŠ Nitrianska Blatnica si pri príležitosti Dňa otcov pripravili vystúpenie - muzikál Alica v krajine zázrakov. Uskutoční sa v nedeľu 16. júna 2019 o 15.00h v kultúrnom dome. Srdečne Vás pozývame.  plagat_alica.pdf

• Siedmaci spoznávali históriu Topoľčian

• Historická prechádzka mestom je prednáška, počas ktorej si žiaci vypočujú rôzne zaujímavosti z dejín okresného mesta. Trasou od gymnázia, cez pešiu zónu až po židovský cintorín nás sprevádzal historik Tribečského múzea.

• Koncoročný výlet deviatakov

• Začiatkom júna vyrazili deviataci na posledný výlet zo základnej školy. Počas dvoch dní v rekreačnom stredisku Tesáre – Nové Mlyny si zašportovali, oddýchli, užili prechádzky prírodou, tancovačku, opekačku a hlavne svoj kolektív.

• Siedmaci opäť pomáhajú – Zbierka pre chlpáčov

• V mesiaci máj sa žiaci 7. ročníka rozhodli vyhlásiť charitatívnu zbierku pre Karanténnu stanicu Topoľčany (útulok). Kto chce prispieť, môže pre opustené zvieratá doniesť: granule a konzervy (pre mačky aj psy, útulku sa osvedčili značky Brit, GranCarno a Rinti), maškrty, vôdzky, obojky, misky, deky, pelechy, uteráky, paplóny, hračky, prepravky... Veci nemusia byť nové, poslúžia aj také, čo vyradíme v domácnosti.

• Siedmaci pomáhali – Deň narcisov

• V apríli sa žiaci 7. ročníka zapojili do charitatívnej zbierky DEŇ NARCISOV. Vyučovací deň nestrávili v školských laviciach, ale ako dobrovoľníci v teréne.  Celkovo sa im pre Ligu proti rakovine podarilo vyzbierať 346,93 € od dobrovoľných darcov v škole, miestnych firmách a uliciach obce.

• DEŇ ZEME

• 22. apríl je Deň Zeme. Žiaci našej školy si ho každoročne pripomínajú úpravou okolia školy.

• RIADITEĽSKÉ VOĽNO

• Riaditeľka Základnej školy s materskou školou v Nitrianskej Blatnici v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov poskytuje žiakom 1. - 9. ročníka ZŠ z dôvodov technickej havárie zajtra t.j. dňa 17. apríla 2019 riaditeľské voľno. Zápis do 1. ročníka sa však uskutoční.

• Zápis do 1. ročníka

• ZŠ s MŠ Nitrianska Blatnica pozýva všetkých budúcich prvákov a ich rodičov na zápis do 1. ročníka, ktorý sa uskutoční 17.apríla 2019 od 13.00 do 17.00 hod. Prineste si so sebou občiansky preukaz a rodný list dieťaťa. TEŠÍME SA NA VÁS!