• O škole

• Základná škola s materskou školou Nitrianska Blatnica je plnoorganizovanou základnou školou s 1. až 9. ročníkom. Sme škola rodinného typu, kde učitelia poznajú po mene každého žiaka, majú čas sa osobitne venovať každému žiakovi, dokonale poznať jeho silné i slabé stránky a podľa potreby každého rozvíjať alebo doučovať. Sme otvorení  prijímaniu žiakov z okolitých obcí. Okrem tradičných vyučovacích predmetov sa naša škola venuje dramatickej výchove, kde sa žiaci učia hrať divadlo, vystupovať na verejnosti, vcítiť sa do divadelných postáv, učia sa empatii, asertivite a argumentácii. Svoje umelecké zručnosti vždy ukážu vystúpením na verejnosti. V 9. ročníku žiaci majú v rámci predmetu matematika blokové vyučovanie finančnej gramotnosti. Žiaci sa učia byť finančne zodpovednými mladými ľuďmi. Naučia sa riadiť osobné a rodinné financie, ako fungujú banky, čo sú účty, úvery, úroky, ako si vybaviť účet, platobnú kartu, rozumný úver. Majú besedy s pracovníkmi banky, podnikateľmi, investormi. V 7. ročníku sa žiaci venujú technikám záchrany života, prvej pomoci a zdravej životospráve v predmete Viem, čo jem v rámci predmetu biológia. Najväčším plusom našej školy je aj jej umiestnenie v horskom parku s ihriskami, preto žiaci veľa času trávia vonku na ihriskách.

Škola sa nachádza v tichom prostredí miestneho chráneného parku,  so stromovo- kríkovou výsadbou. Má tri budovy – ZŠ, ŠJ+ŠKD, veľkú telocvičňu.  Všetky triedy i knižnica sú vybavené interaktívnymi tabuľami, dataprojektormi, internetom. Súčasťou parku je futbalové ihrisko, multifunkčné ihrisko, detské preliezky a trávnatá plocha s lavičkami, workoutové ihrisko. Tieto priestory využívame na relax počas veľkej prestávky, na vyučovanie v prírode, popoludňajšie aktivity, činnosť ŠKD a relax. Počas prestávok a vo voľnom čase majú žiaci k dispozícii na chodbe 20 ks kolobežiek, ktoré slúžia na dennú činnosť vonku, na telesnú výchovu, pre ŠKD a na dopravnú výchovu. Máme novú cvičnú kuchynku s moderným kuchynským štúdiom, šijacie stroje, nové školské dielne a množstvo  moderných elektrostavebníc  a Merkur stavebníc. Tieto priestory a pomôcky používame na vyučovanie i na krúžkovú činnosť. Momentálne sú populárne krúžky: tanečný, športový, pohybový, gymnastický, hravý svet techniky, varenie, folklórny, výtvarný, matematický, príprava na Testovanie 9 zo SJL, jiu-jitsu, výtvarný odbor  ZUŠ.

Príďte medzi nás !!!