V polovici júna žiaci šiesteho až deviateho ročníka vyrazili na koncoročný výlet do Bratislavy. Prvá zastávka bola na Devíne, kde pani učiteľka Ševčíková, ktorá je známa svojím nadšením pre históriu, prebrala úlohu turistickej sprievodkyne. Zobrala žiakov k sútoku Dunaja a Moravy a pri pamätníku Brána slobody im vysvetlila, že sloboda nie je samozrejmosť a v minulosti ľudia riskovali svoje životy, aby ju získali. Stovky žien a mužov ich pri pokuse o útek za železnú oponu, žiaľ, aj stratili. Na hrade Devín sa žiaci zoznámili s jeho históriou, legendami a užili si perfektné výhľady. Ďalej sa presunuli do historického centra Bratislavy – obzreli si majestátny Bratislavský hrad a uličkami Starého Mesta prešli až na nábrežie Dunaja a k novej budove SND. Keďže počasie prialo možno až príliš a dožičilo im prvý skutočne horúci deň v tomto roku, na záver sa asi na hodinku schladili v klimatizovanom obchodnom centre. Tu sa občerstvili, posilnili a nakúpili nejaké drobnosti. Žiaci deviateho ročníka si mohli dopriať trochu viac než ostatní, pretože rada rodičov každému poskytla vreckové na výlet vo výške 10€, za čo ďakujeme.
